Dachówki

Materiały do wykonania dachówki

Dyskusja nad nowym dachemOczywiście każdy dach wymaga zastosowania odpowiedniego materiału jaki idealnie sprawdzi się w takim miejscu, nie inaczej jest we Wrocławiu gdzie dodatkowo poszukujemy jeszcze innowacyjnych rozwiązań, ewentualnie takie o których często zapominamy.

Drewniany dachy, te wykonane z trzciny, wiórów czy gontów to tylko kilka z alternatywnych opcji, jakie w przypadku pokrycia dachowego możemy zastosować.

Pewnie, iż Wrocław jest miastem gdzie raczej stosuje się bardziej znane nam koncepcje, jak dachówki ceramiczne czy blachodachówka, choćby w aspekcie jego stylistyki.

Jedno jest pewne każdy dach jest inny, dlatego warto przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji sprecyzować i określić potrzeby jakie w tym zakresie generuje jego kształt, pochylenie czy nawet panujące warunki atmosferyczne. To są istotne kwestie – nawet bardzej istotne, niż kładzenie posadzki.

 

Funkcje jakie musi spełnić dach

Przepiękne miejskie dachyW istocie bowiem decyzja o tym, jaką wykorzystać dachówkę przy budowie bądź remoncie domu, wcale nie jest decyzją łatwą.

Trzeba zastanawiając się nad tą ważną kwestią, pogodzić dwie dość istotne sprawy. Po pierwsze to musi być funkcjonalność. Porządna dachówka musi spełniać kilka zadań. Szczelność i nieprzepuszczanie wody jest oczywistą oczywistością. Rynny przecież nie wystarczą.

Druga sprawa to zapewnienie, aby mieszkanie nie nagrzewało się zbyt szybko od słońca w miesiącach letnich. Trzecią wreszcie funkcjonalnością jest odporność na wichury. Nie może być tak, ze dachówka zostanie zerwana przez wiatr. Drugą funkcjonalnością dachu jest jego estetyka. Dach musi stanowić spójną całość z domem, ale również wkomponowywać się w otoczenie. Dobry dekarz będzie wiedział, jak osiągnąć te rzeczy.